Wczytuję dane...

Bielizna termoaktywna

Bielizna termoaktywna cieszy sie dużą popularnością, w szczególności wśród osób aktywnych i uprawiających sport. Czym dokładnie jest bielizna termoaktywna, jakie są jej największe zalety i kiedy dobrze zdecydować sie na taki zakup? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcam do lektury! 

Czym jest bielizna termoaktywna? 

Warto zacząć od wyjaśnienia, czym jest bielizna termoaktywna. Bielizna termoaktywna, na przykład koszulki, kalesony, topy, legginsy i inne elementy garderoby, to bielizna funkcjonalna, która chroni organizm przed wyziębieniem i przegrzaniem. Bielizna zapewnia dobrą wentylację i odprowadza wilgoć, dzięki czemu czujemy się świeżo i komfortowo. 

Bielizna termoaktywna - zalety 

Jakie są największe zalety odzież termoaktywnej? Przede wszystkim wymienić tutaj możemy takie plusy, jak: 

  • utrzymanie stałej temperatury ciała
  • ochrona organizmu przed przegrzaniem 
  • ochrona organizmu przed wyziębieniem 
  • odprowadzanie wilgoci
  • dzięki odprowadzaniu potu skóra pozostaje sucha, a pot nie wnika w tkaninę
  • duży komfort.

Bielizna termoaktywna - dla kogo? 

Kiedy warto zaopatrzyć się w bieliznę termoaktywną? Takie rozwiązanie w szczególności zalecane jest w przypadku sportowców i osób bardzo aktywnych, miłośników joggingu, trekingu, jazdy na rowerze czy wspinaczek. 

 Warto podkreślić, że omawiany rodzaj bielizny sprawdzi się o każdej porze roku - zarówno zimą, na przykład podczas szaleństw na stoku, jak również w czasie letnich wędrówek. 

Odzież termoaktywna a termiczna 

Czy odzież termoaktywna, jest tym samym, co odzież termiczna? Nie. Zamienne używanie obu pojęć jest błędne. Na czym polega różnica? 

Odzież termiczna, to odzież, która chroni przed zimnem, zapewnia izolację cieplną i lepszą ochronę przed wyziębieniem, niż odzież standardowa. Tego typu ubrania zazwyczaj produkowane jest z grubych tkanin, o gęstej strukturze.  W przypadku odzieży termicznej nie możemy mówić o odprowadzaniu wilgoci. Jeśli spocimy się, pot nie zostanie odprowadzony na zewnątrz, tkanina nim nasiąknie, co przełoży sie na niższy komfort. 

Podsumowanie 

Bielizna termoaktywna to rodzaj bielizny funkcjonalnej, która zabezpiecza organizm przed wychłodzeniem i przegrzaniem oraz gwarantuje doskonałą wentylację. Dzięki odprowadzaniu wilgoci skóra pozostaje sucha, pot nie wnika w tkaninę, a my czujemy się komfortowo. Bielizna termoaktywna to doskonała propozycja dla sportowców i osób aktywnych.