Wczytuję dane...

Bielizna dziecięca

W garderobie każdego malucha, oprócz ubranek, odzieży wierzchniej czy obuwia, musi znaleźć się także bielizna. Jaką bieliznę wybrać dla dziecka? Na jakie kwestie w szczególności zwrócić uwagę? Poniżej garść wskazówek. Zachęcamy do lektury! 

Bielizna dla dziecka ‒ na co zwrócić uwagę? 

Teoretycznie wszyscy wiedzą, że maluch potrzebuje porządnej bielizny. Gdy jednak przychodzi pora na zakupy, niewielu  ma pojęcie, na co zwrócić uwagę. Tylko nieliczni wiedzą, jaka bielizna będzie wygodna i komfortowa w noszeniu i  zdają sobie sprawę z tego, co w szczególności przyda się dziecku. Zacznijmy od kwestii najprostszej. Jakie elementy bieliźniane powinny znaleźć się w garderobie malucha? 

Jaka bielizna dla dziecka? 

Na jakie kwestię zwrócić uwagę, wybierając bieliznę dla dziecka ? Przede wszystkim powinniśmy skupić się na jakości wykonania oraz na materiale, z jakiego  uszyty został dany element bieliźniany. Istotne też, by bielizna była dobrze dobrana pod względem rozmiarowym - w żadnym wypadku nie może być za mała. 

W przypadku bielizny wysoce zalecana bawełna. Bawełna jest naturalnym materiałem, miękkimi i przyjemnym w dotyku, nie podrażni delikatnej skóry dziecka. Tkaniny syntetyczne, na przykład poliester są odradzane. 

Jaki biustonosz dla dziewczynki? 

Dorastające dziewczynki potrzebują także biustonoszy. Biustonosz musi być dobrze dobrany pod względem rozmiaru. Nie może nigdzie uciskać, ramiączka nie powinny wrzynać się w delikatną skórę. Początkowo najlepiej wybrać prosty, sportowy krój. Dobrze od razu kupić staniki w przynajmniej dwóch kolorach - białym i czarnym, aby dziewczynka nie miała problemu z doborem stanika do stylizacji. 

Bielizna termoaktywna dla dzieci 

W niektórych przypadkach warto zakupić dla malucha bieliznę termoaktywną. Bielizna termoaktywna odprowadza wilgoć i zapewnia utrzymanie optymalnej ciepłoty ciała. Tego typu bielizna będzie idealna dla dzieci, które uprawiają sport, na przykład kolarstwo.

Podsumowanie

Wygodna. Wykonana z naturalnych materiałów. Dobrze dobrana pod kątem rozmiarowym. To najistotniejsze kwestie dotyczące bielizny dla dziecka. (Te same wytyczne są ważne w przypadku dorosłych). Dobrze dobrana bielizna będzie komfortowa w noszeniu i nie podrażni delikatnej skóry malucha.