Wczytuję dane...

Rajstopy - jakie wybrać?

Rajstopy - jakie wybrać?

Rajstopy nie tylko zapewnią ciepło w nieco chłodniejsze dni, ale będą też uzupełnieniem stylizacji w różnym stylu. Ważne jednak, aby takie rajstopy były dobrze dobrane ‒ zarówno jeśli chodzi odcień, jak i o grubość. Na co więc zwrócić szczególną uwagę? Zachęcamy do lektury! 

Liczba DEN - co to?

DEN, czyli denier, to liczba informująca o grubości rajstop, a co za tym idzie, o ich transparentności i wytrzymałości. Im niższa liczba DEN, tym rajstopy będą cieńsze. 5-8 DEN to rajstopy bardzo cienkie, idealne na upalne dni. DEN 100 to kryjące zimowe rajstopy. 

Rozmiar rajstop - jaki wybrać? 

Aby rajstopy były komfortowe w noszeniu, muszą być dobrane pod kątem rozmiaru. Większość producentów na opakowaniu umieszcza specjalne tabele, które pomagają w doborze. Przy ustalaniu rozmiaru pod uwagę brane są takie parametry, jak wzrost i waga. 

Design - na co zwrócić uwagę? 

Wybierać możemy między rajstopami w wielu odcieniach i wzorach. W zależności od preferencji zdecydować się możemy na rajstopy cieliste, czarne, granatowe, czerwone, błyszczące i matowe, gładkie i z różnego rodzaju wzorami. Pamiętajmy jednak, aby rajstopy były stosownie do okazji. 

Rajstopy ‒ jakie wybrać?

Z myślą o wszystkich zainteresowanych paniach przygotowaliśmy kilka propozycji rajstop w różnym stylu.

  • Rajstopy Fiore Fit Control M 5204 20 den 2-4 ‒ cienkie, cieliste rajstopy, które będą idealnym uzupełnieniem zarówno casualowych, jak i eleganckich stylizacji. Rajstopy delikatnie wyrównają koloryt skóry. 
  • Rajstopy Gabriella 488 Gama 60 den 2-4 ‒ czarne, kryjące rajstopy w karo to propozycja dla pań, które lubią nietuzinkowe rozwiązania. Takie rajstopy będą idealne, gdy za oknem zrobi się nieco chłodniej. 
  • Rajstopy Gatta Sassi wz.10 50 den ﹘ jak fantazyjne rozwiązania, to kolorowe rajstopy. Rajstopy w pepitkę, w odcieniu malinowym lub turkusowym, tz pewnością będa przyciągać uwagę. 

  • Rajstopy Fiore G 6025 Modern ‒ czarne rajstopy w kropki to kolejna z propozycji. Takie rajstopy będą dobrze prezentowały się zarówno z trampkami, jak i butami na obcasie. Współgrać będą z sukienkami i spódniczkami w różnym stylu i w szerokiej gamie kolorystycznej.
  • Rajstopy Mona Tina Soft Touch 40 den 1-4 ‒ czarne, kryjące rajstopy powinny znaleźć się w garderobie każdej z pań. Takie rajstopy są bardzo uniwersalne, sprawdzają się w połączeniu niemal z każdą stylizacją, zdają egzamin zarówno podczas formalnych, jak i nieformalnych spotkań. 

Podsumowanie 

Rajstopy nie tylko zapewniają komfort termiczny, ale są też ciekawym uzupełnieniem stylizacji w różnym stylu. Dobrze dobrane rajstopy mogą zmienić charakter stylizacji, sprawić, że będzie prezentowała się bardziej elegancko, ożywić ją bądź sprawić, że wyglądała będzie bardziej fantazyjnie.