Wczytuję dane...

Biustonosz - jaki wybrać? 

Biustonosz - jaki wybrać? 

Każda z kobiet powinna mieć w swojej garderobie dobrze dobrany biustonosz. Stanik idealny pod względem rozmiaru będzie wygodny w noszeniu, a co więcej wyeksponuje biust. 

Na jakie kwestie zwrócić uwagę przy wybieraniu biustonosza? Poniżej kilka wskazówek. Zachęcamy do lektury!

Jak dobrać rozmiar biustonosza? 

Jak już wspomnieliśmy powyżej, aby biustonosz był wygodny w noszeniu i pozwolił pięknie wyeksponować biust, musi być dobrze dobrany do względem rozmiarowym. Należy dokładnie zmierzyć obwód pod biustem, a następnie zmierzyć obwód biustu. Potem pozostanie już tylko sprawdzić rozmiar w tabeli. Jeśli mamy problem z dobraniem biustonosza, dobrym rozwiązaniem może okazać się pomoc brafitterki. Specjalistka dopasuje nie tylko rozmiar, ale także najlepszy w naszym przypadku fason. 

Biustonosz - na co zwrócić uwagę? 

  1. Miseczka ‒ bardzo istotne jest, aby miseczka była dobrze dobrana. Powinna estetycznie przylegać do piersi, nie powinna natomiast odstawać lub spłaszczać biustu. 
  2. Ramiączka ‒ ramiączka nie mogą wbijać się w skórę. W przypadku biustonoszy w większych rozmiarach, najlepiej sprawdzą się grubsze ramiączka - lepiej podtrzymują biust. 
  3. Obwód pod biustem ‒ prawidłowy rozmiar obwodu pod biustem to kolejna, bardzo istotna kwestia. Zbyt mały rozmiar sprawi, że materiał będzie wbijał się w skórę, za luźny model nie podtrzyma biustu i będzie podnosił się do góry. 

Podsumowanie 

Wybór biustonosza należy dokładnie przemyśleć. Ważne jest, aby wybrany model był komfortowy w użytkowaniu, a co więcej dobrze podtrzymywał biust. Miseczki nie mogą nieestetycznie odstawać, ramiączka wbijać się w skórę, a obwód być zbyt ciasny lub za luźny.