Wczytuję dane...

Biustonosz silikonowy - co warto wiedzieć? 

Biustonosz silikonowy - co warto wiedzieć? 

Biustonosze silikonowe cieszą się ogromną popularności wśród pań w różnym wieku. Takie staniki są wygodne i bardzo ładnie eksponują biust. 

Jaki biustonosz silikonowy wybrać? W przypadku jakich stylizacji w szczególności sprawdzi się taki stanik? Jak o niego dbać? Poniżej garść informacji. Zachęcamy do lektury! 

Samonośny biustonosz silikonowy - do czego nosić? 

W przypadku jakich stylizacji silikonowy biustonosz samonośny będzie najlepszym rozwiązaniem? Tutaj wymienić możemy: 

  • sukienki i bluzki bez pleców 
  • gorsety 
  • bluzki i sukienki z odkrytymi ramionami 
  • stylizacje z wycięciami po bokach
  • stylizacje z głębokim dekoltem 

Jak zakładać biustonosz samonośny? 

Zakładanie samonośnego stanika nie należy do skomplikowanych czynności. Ważne jest, aby skóra była czysta i sucha, nie należy smarować jej balsamem bądź kremem. Aplikacja kosmetyków sprawi, że biustonosz nie będzie dobrze trzymał się skóry, a to spowoduje dyskomfort.

Na tak przygotowanej skórze umieszczamy biustonosz, upewniamy się, że jest na właściwym miejscu i delikatnie dociskamy. Gotowe! Teraz możemy założyć kolejne części garderoby. 

Biustonosz silikonowy – jak czyścić?

W przypadku modeli silikonowych nie ma mowy o praniu w pralce. Jak w takim razie czyścić staniki silikonowe? Czyszczenie takich  biustonoszy jest bardzo proste. Wystarczy delikatnie przemyć stanik wodą z mydłem, osuszyć i schować. W czasie czyszczenia uważajmy, aby nie uszkodzić warstwy silikonu. 

Gdzie kupić silikonowy biustonosz?

Biustonosze silikonowe dostępne są zarówno w internetowych, jak i w stacjonarnych sklepach z bielizną. Znajdziemy wiele propozycji zarówno samonośnych modeli, jak i z ramiączkami, w szerokim przedziale cenowym, z miseczkami o różnych kształtach. 

Jaki biustonosz silikonowy wybrać? 

Wybór stanika, zarówno silikonowego, jak i zwykłego, sportowego czy przeznaczonego do karmienia należy dokładnie przemyśleć. Najważniejsza kwestia to prawidłowy rozmiar. Miseczki stanika powinny obejmować całą pierś, nie mogą jej spłaszczać czy też nieestetycznie odstawać od skóry. 

Podsumowanie

Biustonosze silikonowe cieszą się coraz większym powodzeniem. Takie staniki w szczególności sprawdzają się w przypadku sukienek i bluzek bez pleców lub z odsłoniętymi ramionami. Zarówno zakładanie, jak i zdejmowanie czy czyszczenie takich biustonoszy nie sprawiają problemów.